Co To Za Numer

free-phone-number-search-online

Jak Bezp≥atnie WyszukaÊ Numer Telefonu Online (2024)

Telefony komórkowe stały się nieodłączną częścią naszego codziennego życia, nie posiadanie telefonu jest uznawane za nienaturalne. Chociaż zdarzają się praktycznie każdemu, połączenia spamowe i nieznane numery stały się bardziej powszechne wraz z upowszechnienem smartfonów, i na pewno kiedyś zechcesz dokładnie dowiedzieć się, kto dzwonił do ciebie z tego czy innego powodu.

W przeszłości do znalezienia czyjegoś numeru wystarczyła książka telefoniczna, ale obecnie książki telefoniczne są rzadko używane, a większość z nich zawiera tylko numery stacjonarne i firmowe.

Jak więc obecnie można bezpłatnie wyszukiwać numery telefonów? Szukając w Internecie, oczywiście.

Śledzenie czyjegoś numeru może wydawać się trudne, pomimo faktu, że we współczesnym świecie prawie każdy posiada telefon komórkowy, ale nie jest to całkowicie niemożliwe. Chociaż nie możesz już wyszukać czyjegoś numeru telefonu komórkowego w książce telefonicznej, istnieje kilka sztuczek, których możesz użyć, aby uzyskać dokładnie to, czego szukasz.

Wyszukiwanie numeru telefonu polega na zastosowaniu wielu technik online do wyśledzenia czyjegoś numeru telefonu, nawet jeśli dzwoni on z zupełnie innego kraju lub obszaru. Techniki te obejmują wsteczne wyszukiwanie numeru telefonu w Google, korzystanie z mediów społecznościowych, wyszukiwanie nazwy użytkownika, korzystanie z wyszukiwarek alternatywnych i, czasami, płacenie za oprogramowanie, które może wyszukać numer telefonu online za ciebie.

Ponieważ osoba dzwoniąca do ciebie którą próbujesz wyśledzić nie znajduje się na żadnej liście, nie pomoże ci książka telefoniczna, lecz to nie koniec - musisz myśleć nieszablonowo. Google to jedno z narzędzi, których możesz użyć do znajdowania numerów online. Istnieje kilka sposobów, w jakie możesz użyć najpopularniejszej wyszukiwarki, aby znaleźć numer, którego szukasz.

W zależności od numeru, możesz szukać numerów osobistych lub firmowych. W obu przypadkach Google jest twoim przyjacielem.

1. Numery Osobiste

Funkcja wyszukiwania w książce telefonicznej Google nie jest już dostępna, ale nadal możesz używać tej wyszukiwarki do znajdowania osobistych numerów telefonów na dwa różne sposoby.

  • Wpisz imię i nazwisko osoby, a następnie jej kod pocztowy, a Google poda ci wszystkie istotne informacje dla tego wyszukiwania, w tym mapę, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie ta osoba się znajduje..
  • Proste wyszukiwanie imienia i nazwiska osoby czesto poda ci wszystkie istotne informacje o niej, w tym jej numer telefonu, jeśli umieściła go w Internecie. Po prostu wpisz imię, a następnie przejdź do Google i zobacz, jakie wyniki zobaczysz.

Możesz również przeprowadzić wsteczne wyszukiwanie numeru telefonu, jeśli nie jest to numer telefonu komórkowego, jeśli nie znasz pełnego imienia i nazwiska dzwoniącego lub jeśli osoba jest już wspomniana w publicznej książce telefonicznej.

2. Numery Firmowe

Numery firmowe często są bardzo łatwe do znalezienia w Google, ponieważ większość firm znajduje się już w publicznych książkach telefonicznych. Istnieje wiele sposobów wyszukiwania numerów firmowych.

  • Na początek, jeśli nie znasz nazwy firmy, ale masz pojęcie o branży, w której pracują, możesz wpisać coś ogólnego, np. „Kawiarnia”, a następnie kod pocztowy, a Google wyświetli szereg wyników, w tym mapy, recenzje, numery telefonów, a nawet adresy URL witryn..
  • Innym sposobem na znalezienie numeru firmy jest wyszukanie firmy oraz miasta, na przykład „restauracje w Kolorado”, a Google zwróci wszystko, co dotyczy takich firm.

Jeśli wydaje ci się, że to zbyt dużo pracy, możesz też wykorzystać staroświecki sposób i wpisać nazwę witryny firmy, i przejść na stronę „Skontaktuj się z nami”, na której prawdopodobnie znajdziesz wszystkie potrzebne numery.

Oprócz zwykłego wyszukiwania w internecie, Google oferuje tak zwane wyszukiwanie specjalizowane, które zwykle koncentruje się na jednym segmencie. W wyspecjalizowanym wyszukiwaniu możesz użyć imienia i nazwiska, pseudonimu lub nazwy użytkownika osoby, aby znaleźć jej numer telefonu. Możesz także skorzystać z Google Scholar, czyli usługi Google, w której znajdziesz dane oparte na pracach naukowych lub badawczych.

Zrzut Ekranu Google Scholar

Fig.1 - Zrzut Ekranu Google Scholar

Prawie każda osoba posiadająca telefon komórkowy jest na Facebooku, przez co część ludzi podaje swój numer telefonu podczas tworzenia konta na Facebooku, albo dodają go później, aby ludzie mogli się z nimi łatwo skontaktować.

Można być zaskoczonym, ile informacji o kimś mozna uzyskać z samego Facebooka, wyszukując imię i nazwisko osoby, wzajemne powiązania lub adres e-mail.

Możesz również skorzystać z sekcji „osoby, które możesz znać”, aby znaleźć kogoś i uzyskać jego numer telefonu lub poszukać kolegów z klasy lub byłych znajomych, jeśli nie masz ich adresu e-mail lub nazwy użytkownika.

Oprócz Google, Bing czy Yahoo, istnieje wiele innych wyszukiwarek, które mogą pomóc ci znaleźć informacje o innych. Takie wyszukiwarki przydadzą się, gdy spróbujesz już innych opcji, aby znaleźć czyjś numer telefonu, ale bezskutecznie. Są to Pipl, Wink, Zabasearch, LinkedIn i Facebook.

Zaletą tych alternatywnych wyszukiwarek i cechą odpowiadającą za ich skuteczność, jest to, że podają tylko i wyłącznie informacje związane z osobami, takie jak adres, adres e-mail, numer telefonu, nazwa użytkownika w mediach społecznościowych. Jedyną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, że każda z tych alternatywnych wyszukiwarek poda inne informacje. Przez to najlepszą opcją jest wpisanie imienia i nazwiska osoby w pasek wyszukiwania w celu sprawdzenia, co się pokaże.

Specjalistyczny książka telefoniczna to kolejny sposób, w jaki możesz znaleźć numer telefonu, gdy zawiodły wszystkie inne metody. W Internecie jest wiele książek telefonicznych, ale musisz być bardzo ostrożny, ponieważ nie wszystkim można ufać i czasami możesz przez nie utracić ciężko zarobione pieniądze.

Jeśli kiedykolwiek zadzwonił do ciebie numer, którego nie znasz, wyspecjalizowane książki telefoniczne mogą pomóc ci dowiedzieć się dokładnie, kto do ciebie dzwonił, a także co inni mówią o tym numerze. Jest to zwłaszcza przydatne do rozpoznawania oszustów.

Chyba wszyscy kochamy kochamy bezpłatne numery, zwłaszcza że nie płacisz za połączenie, a to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się więcej o dowolnej firmie, prawda? Istnieje wiele katalogów bezpłatnych numerów online z rozszerzeniem 1-800, chociaż możesz też użyć dowolnej wyszukiwarki od Google, Bing do Yahoo, aby znaleźć bezpłatne numery.

  • Możesz wpisać „800”, zastąpić słowo 'firma' nazwą danej firmy i zobaczyć, co się pojawi..
  • Innym sposobem jest wpisanie „skontaktuj się z nami” w pasku wyszukiwania i wpisanie nazwy firmy, na przykład „skontaktuj się z nami McDonald's”.

Możesz użyć tej metody, aby znaleźć numery firmowe, gdy wszystko inne nie daje wyników. Jest to przydatne zwłaszcza, jeśli szukasz numerów związanych z instytucjami rządowymi lub edukacyjnymi.

Na przykład, jeśli chcesz znaleźć stronę kontaktową Uniwersytetu Stanforda, wystarczy, że wpiszesz „.edu University of Stanford skontaktuj się z nami”, w ten sposób ograniczasz wyszukiwanie tylko do domen .edu i strony kontaktowej uniwersytetu.

Zrzut Ekranu Wyszukiwanie Numeru Telefonu Według Domeny

Fig.2 - Zrzut Ekranu Wyszukiwanie Numeru Telefonu Według Domeny

Jeśli w Internecie znajdują się informacje osobiste o tobie, takie jak data urodzenia, miejsce zamieszkania i numer telefonu, zawsze pojawią się one gdy ktoś przeprowadzi wyszukiwanie w Zabasearch.

Chociaż ta wyszukiwarka jest naznaczona kontrowersjami, jest legalna i działa poprzez zbieranie informacji dostępnych online i umieszczanie ich w jednym miejscu, gdzie można uzyskać do nich łatwy dostęp. Jedynym minusem jest to, że musisz zapłacić żeby skorzystać z opcji „szukaj według numeru telefonu”. Każde inne wyszukiwanie, na przykład według nazwiska, jest bezpłatne.

Zrzut Ekranu Wyszukiwanie Numeru Telefonu Według Domeny

Fig.3 - Zrzut Ekranu Wyszukiwanie Numeru Telefonu Według Domeny

Postęp technologiczny ułatwił znalezienie czyjegoś numeru telefonu w Internecie, ponieważ wszyscy udostępniamy wiele informacji w Internecie i na portalach społecznościowych.

Oto kilka najlepszych sposobów wyszukiwania numerów telefonów komórkowych w Internecie:

Wsteczne Wyszukiwanie Numeru Telefonu przez Google

Działa to, jeśli znasz już numer telefonu, ale nie znasz właściciela. Wystarczy wpisać numer telefonu w Google, a jeśli numer był kiedykolwiek używany w Internecie, pojawi się profil osoby.

Korzystanie z Mediów Społecznościowych

Biorąc pod uwagę, że prawie każdy posiadacz telefonu komórkowego korzysta z mediów społecznościowych, numer telefonu można łatwo znaleźć w Internecie, korzystając z Facebooka, LinkedIn lub Twittera. Zawdzięczamu to temu, że media społecznościowe ułatwiły nam udostępnianie informacji o nas innym, w tym również naszych numerów telefonów.

Wyszukiwanie Nazwy Użytkownika

Skorzystanie z czyjejś nazwy użytkownika to jeden ze sposobów wyszukiwania numerów telefonów. Ponieważ większość ludzi używa tych samych nazw użytkownika do logowania się w serwisach społecznościowych, oraz innych kontach i stronach internetowych, wystarczy wpisać nazwę użytkownika, a jeśli ta osoba podała swój numer telefonu w dowolnym miejscu w sieci, znajdziesz go.

Wyszukiwarki Alternatywne

Oprócz Google istnieją także inne, alternatywne wyszukiwarki, takie jak Pipl, Wink, Zabasearch czy LinkedIn, które umożliwiają ludziom znajdowanie danych osobistych, takich jak numery telefonów i adresy fizyczne osób, które chcą znaleźć. Bardzo możliwe, że w jednym z tych miejsc znajdziesz numer telefonu komórkowego, którego potrzebujesz, jeśli zawodzi każdy inny sposób.

Opłacenie Usługi Online

Istnieją serwisy w których możesz zapłacić, aby znaleźć numery telefonów komórkowych, jeśli nic innego nie działa. Jedynym problemem jest to, że większość tych witryn jest zawodna i niegodna zaufania, przez co możesz stracić pieniądze na nic.

Numery kierunkowe służą do identyfikacji obszaru geograficznego, gdy dzwonisz pod dany numer. Możesz teraz znaleźć numery kierunkowe online, wykonując proste wyszukiwanie w Internecie. Stany Zjednoczone są podzielone na różne regiony, które mają własne numery kierunkowe, co większe stany mają więcej niż jeden numer kierunkowy.

Jeśli ktoś do ciebie dzwoni, ale nie masz pewności, kto to lub skąd dzwoni, proste wyszukiwanie w sieci da ci wszystkie potrzebne informacje. Wystarczy wyodrębnić numer kierunkowy od numeru nieznajomego i umieścić go w Google.

Google wygeneruje dokładne wyniki pokazujące konkretny region geograficzny, z którego dzwoni osoba, to samo dotyczy połączeń międzynarodowych.

Wiele się dziś zmieniło dzięki technologii. Obecnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej można łatwo uzyskać dostęp do danych takich jak numery telefonów za pomocą prostych wyszukiwań online. Dopóki my wszyscy jako społeczeństwo będziemy nadal udostępniać informacje o sobie w Internecie, w tym numery telefonów, ustalenie, kto do ciebie dzwonił, będzie bardzo proste.

Spis Treści

Najnowsze recenzje

+31653470153

0653470153