Co To Za Numer

free-reverse-phone-lookup-google

Jak korzystaÊ z Google do bezp≥atnego wyszukiwania wstecznego numeru telefonu (2024)

Wszyscy znamy tę historię: dzwoni do nas numer, którego nie rozpoznajemy. Może być to tylko pomyłka lub oszust, ale co, jeśli tak nie jest? Osobą dzwoniącą może być naprawdę każdy - Twój szef, współpracownik lub znajomy, którego numeru nie zapisałeś w Kontaktach. W takiej sytuacji proste wyszukiwanie numeru telefonu w książce telefonicznej Google może pomóc i ujawnić wiele informacji o osobie, która dzwoniła.

Zamiast zastanawiać się, kto do ciebie zadzwonił lub czy przegapiłeś potencjalnie ważny telefon, możesz zidentyfikować osobę stojącą za numerem i zdecydować, czy powinieneś oddzwonić, czy nie.

Proces wyszukiwania nazwiska, a nawet adresu dzwoniącego jest zdecydowanie łatwiejszy i tańszy w przypadku numerów stacjonarnych, ale możesz też wyśledzić informacje o numerach telefonów komórkowych, chociaż jest to nieco trudniejsze.

Na szczęście w dzisiejszych czasach Internet udostępnia wiele narzędzi do wstecznego wyszukiwania telefonu. Popularna wyszukiwarka Google jest bez wątpienia najlepszym darmowym narzędziem, jakie masz do dyspozycji, a także prawdziwym skarbem przy odkrywaniu właściciela numeru telefonu. Ale najpierw...

Jak sama nazwa wskazuje, wsteczne wyszukiwanie telefonu jest sposobem wyśledzenia numeru i znalezienia informacji o jego właścicielu, niezależnie od tego, czy numer jest podłączony do telefonu stacjonarnego czy komórkowego. Zwykle otrzymasz również adres oraz z nazwisko osoby, do której należy numer.

Najłatwiejszym i najlepszym sposobem na wsteczne wyszukiwanie telefonu jest wpisanie numeru w wyszukiwarce. Najpopularniejsza wyszukiwarka Google dawniej posiadała katalog zaawansowany - Operator Książki telefonicznej, z wieloma numerami telefonów. Jednak po otrzymaniu mnóstwa skarg i próśb o usunięcie od osób, które nie chciały znaleźć się na takiej liście, w listopadzie 2010 Google zdecydowało się ten katalog zamknąć.

Na szczęście nadal możesz wykonać bezpłatne odwrotne wyszukiwanie telefonu w Google, ale proces ten jest nieco trudniejszy. Obecnie istnieje również kilka innych bezpłatnych metod na wsteczne wyszukiwanie numerów telefonów, jak różne strony internetowe i usługi, a także media społecznościowe.

Należy pamiętać, że nie powinno się płacić za usługę odwrotnego wyszukiwania telefonu. Wszystkie potrzebne informacje są już dostępne w Internecie. Mimo to napotkasz strony internetowe, które pobierają opłaty za tego rodzaju informacje. Nie daj się zwieść, ponieważ strony te mają dostęp do tych samych danych, które możesz samemu znaleźć bezpłatnie w innych miejscach w sieci.

Pamiętaj, że jeśli nie możesz znaleźć informacji o właścicielu numeru, ten serwis też ich nie znajdzie, nawet jeśli im zapłacisz.

Fakt, że znana wszystkim wyszukiwarka pobiera informacje z całych bilionów stron w Internecie, sprawia, że wyszukiwanie numerów telefonów przez Google jest najlepszym narzędziem do całkowicie darmowego wyszukiwania wstecznego telefonu. Teraz, gdy już to wiesz, pozostaje pytanie: jak za darmo wyszukać numer telefonu za pomocą Google? Google?

Przekonasz się, że cały proces jest dość prosty, jeśli tylko wykonasz kilka prostych kroków:

  • W polu wyszukiwania Google wpisz numer telefonu z dołączonym numerem kierunkowym i cyframi, oddzielone myślnikami (na przykład (123) 555-6789)..
  • Naciśnij Enter lub kliknij Szukaj w Google, aby zobaczyć wyniki. Jeśli masz szczęście i właściciel użył numeru gdzieś w sieci, na forach lub innych stronach internetowych będą znajdować się ślady i łatwo znajdziesz osobę, do której należy numer.
  • Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz, spróbuj wpisać numer telefonu inaczej, na przykład bez numeru kierunkowego w nawiasach lub bez myślników. Różne strony internetowe przechowują numer na różne sposoby, więc pominięcie tego kroku nie jest dobrym pomysłem. Wypróbuj różne kombinacje - jeśli tego nie zrobisz, możesz przegapić cenne informacje.

Zrzut ekranu przeglądarki internetowej Chrome z numerem telefonu w polu wyszukiwania

Fig.2 - Zrzut ekranu przeglądarki internetowej Chrome z nazwą i kodem ZIP w polu wyszukiwania

Zwykle pierwsze wyniki, które pojawiają się na stronie wyszukiwania, to witryny z książki telefonicznej. W czasach operatora książki telefonicznej było inaczej i znalezienie numeru było znacznie łatwiejsze, ale odkąd Google zmienił sposób, w jaki podaje numery telefonów, te wyniki stały się najlepszą możliwą opcją.

W każdym razie numer, który do ciebie zadzwonił, może należeć do :

  • Firmy
  • Gospodarstwa domowego (numer stacjonarny)
  • Osoby prywatnej (numer telefonu komórkowego)

Jeśli numer jest powiązany z rzeczywistą firmą, masz szczęście, ponieważ prawdopodobnie pojawi się wśród kilku pierwszych wyników wyszukiwania. Firmy zazwyczaj chcą być znalezione i potrzebują rozgłosu, więc wsteczne wyszukiwanie numeru firmowego prawie zawsze da ci przynajmniej nazwę i adres firmy.

Jeśli numer telefonu jest podłączony do prywatnego gospodarstwa domowego, znajdziesz imię i nazwisko właściciela, ale bez adresu. Wyszukiwanie właściciela numeru stacjonarnego jest dość proste, pod warunkiem, że numer ten jest dołączony do PSTN (publicznej komutowanej sieci telefonicznej). Oznacza to, że taki telefon stacjonarny są wymieniony w książkach telefonicznych firm telekomunikacyjnych, w przeciwieństwie do numerów telefonów komórkowych.

Jeśli ktoś dzwonił do ciebie z telefonu komórkowego, znalezienie informacji będzie nieco trudniejsze. Nie wszystko jednak stracone - jeśli dana osoba umieściła swój numer na swoim koncie w mediach społecznościowych, na stronie firmowej lub w innym miejscu w Internecie, można go znaleźć za pomocą prostego wyszukiwania Google, niezależnie od tego, ile czasu minęło od opublikowania.

Ponieważ nie istnieje żadna centralna baza danych numerów telefonów komórkowych, będziesz musiał trochę poszperać. Alternatywne wyszukiwarki są całkiem przydatnymi zasobami do znalezienia osoby po określonym numerze telefonu komórkowego. Jeśli do tej pory nie słyszałeś o nich, istnieje wiele niszowych wyszukiwarek. Owszem, jako ogólna wyszukiwarka, Google jest przydatna w większości sytuacji i można w niej znaleźć większość potrzebnych informacji. Są jednak szanse, że czasami nie znajdziesz tego, czego szukasz w Google, wtedy przydadzą ci się niszowe wyszukiwarki.

Jedną z takich sytuacji jest niewątpliwie wsteczne wyszukiwanie telefonu komórkowego. W tym przypadku, wyszukiwarki ludzi będą wyjątkowo cenne. Wyszukują i odzyskują tylko informacje dotyczące ludzi, w tym oczywiście numery telefonów komórkowych.

Ta metoda umożliwia całkowicie bezpłatne wyszukiwanie wsteczne telefonu z imieniem. Aby przeprowadzić wsteczne wyszukiwanie numeru telefonu komórkowego w tych wyszukiwarkach, po prostu wpisz numer telefonu lub imię i nazwisko osoby (jeśli je znasz). Aby zawęzić wyszukiwanie i znaleźć jeszcze bardziej trafne informacje, umieść imię w cudzysłowie. Innym sprytnym, ale dość skutecznym sposobem znalezienia numeru telefonu komórkowego jest wyszukiwanie w Google według nazwy użytkownika. Większość ludzi ma tę samą nazwę użytkownika na wielu platformach i jeśli osoba, której szukasz, wprowadziła swój numer telefonu wraz z nazwą użytkownika na jakiejś stronie, pojawi się on w zapytaniu Google.

W sytuacjach, gdy znasz imię i nazwisko osoby, możesz bezpłatnie wyszukać numer telefonu lub adres za pomocą Google. Można to zrobić, wpisując imię i nazwisko osoby wraz z kodem pocztowym w pasku wyszukiwania Google. Powiedzmy, że potrzebujesz numeru telefonu Jane Doe. Musisz wpisać `` jane doe 97203 '' w pasku wyszukiwania, a następnie nacisnąć Enter.

Można sobie łatwo wyobrazić, że to wyszukiwanie może pokazać ci numer telefonu, adres i wskazówki dojazdu do miejsca zamieszkania danej osoby w Mapach Google. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy osoba, której numer poszukujesz, udostępniła publicznie swój adres.

Zrzut ekranu przeglądarki internetowej Chrome z imieniem i kodem ZIP w polu wyszukiwania

Fig.2 - Zrzut ekranu przeglądarki internetowej Chrome z imieniem i kodem ZIP w polu wyszukiwania

Fakt, że Google nie prowadzi już publicznej książki telefonicznej, nie oznacza wcale, że nie możesz żądać usunięcia swoich danych z książki adresowej.

Wejdź na stronę Google z prośbami o usunięcie ze względów prawnych, kliknij Prześlij żądanie prawne u dołu strony i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć swoje dane.

Usunięcie danych osobowych z książki adresowej Google nie oznacza jednak, że usunąłeś je z całego internetu. Nadal możliwe jest, że twój adres jest widoczny na innych stronach.

Wyszukiwarka Google może być potężna, ale są sytuacje, w których musisz skonsultować się z wieloma innymi źródłami, aby dowiedzieć się, kto stoi za numerem, który do ciebie dzwonił.

Przekonasz się, że media społecznościowe oraz liczne bezpłatne narzędzia i strony internetowe mogą być do tego bardzo przydatne.

Do niedawna Facebook był również doskonałym miejscem do bezpłatnego wyszukiwania wstecznego. Tam, gdzie Google nie mógł pomóc ci znaleźć właściciela numeru telefonu, Facebook często mógł zaoferować pomoc.free-reverse-phone-lookup-google.p29-linkfree-reverse-phone-lookup-google.p29-part2

Niestety Facebook usunął tę opcję po skandalu z danymi Cambridge Analytica. Mimo to nadal warto wiedzieć, jak wtedy działała ta funkcja. Jeśli numer telefonu był powiązany z profilem osoby na Facebooku, mogłeś zobaczyć go we wstępnych wynikach wyszukiwania po wprowadzeniu numeru. Co zaskakujące, można było wyśledzić kogoś przez numer telefonu, nawet jeśli nie byłeś znajomym na Facebooku lub gdy numer był ukryty.

Możliwość wyszukiwania osób według numeru telefonu była domyślnie włączona. Jednak wiele osób nie było tego świadomych.

Oczywiście ta funkcja nie była bezbłędna i nie zawsze działała, na przykład w sytuacjach, gdy ktoś ją wyłączył lub zmienił numer telefonu bez aktualizowania numeru na swoim koncie na Facebooku.

Jeśli wszystkie inne próby ustalenia właściciela numeru telefonu nie powiodą się, w ostateczności możesz skorzystać z dedykowanej usługi wyśledzenia numeru telefonu. Dobrą wiadomością jest to, że zazwyczaj takie usługi są bezpłatne, chociaż niektóre serwisy pobierają opłatę.

Warto jest wiedzieć, że musisz użyć kilku z tych narzędzi i witryn internetowych, aby upewnić się, że informacje są poprawne. Istnieje szansa, że otrzymane dane są nieaktualne lub nieprawidłowe. Łącząc dane z wielu usług wyszukiwania, zwiększasz szansę, że ostateczny wynik jest na pewno poprawny.

Niektóre z bezpłatnych usług wyszukiwania numerów telefonów mogą naprawdę pomóc, gdy wyszukiwanie w Google nie prowadzi do niczego.

1. WhitePages.com

Ta bezpłatna witryna do odwrotnego wyszukiwania telefonów istnieje od ponad dwudziestu lat i wiąże numer telefonu z nazwiskiem i adresem właściciela, ale tylko jeśli informacje można znaleźć w książce telefonicznej, co nie ma miejsca w przypadku większości numerów telefonów .

Inne dostępne informacje to lokalizacja geograficzna miejsca, w którym numer jest zarejestrowany oraz nazwa operatora powiązanego z numerem. Informacje te są dostępne zarówno dla numerów telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych i mogą powiedzieć ci wiele o tym, kto do ciebie zadzwonił.

Zrzut ekranu pola wyszukiwania WhitePages w przeglądarce internetowej Chrome

Fig.3 - Zrzut ekranu pola wyszukiwania WhitePages w przeglądarce internetowej Chrome

Niestety, istnieje tu jedna wada. Nie znajdziesz żadnych informacji, jeśli numer jest niepubliczny lub prywatny. Na szczęście, Białe Strony baza danych zawiera miliony zarejestrowanych numerów i dostarcza wielu informacji o źródle każdego połączenia telefonicznego.

Wyjątkowo łatwy w obsłudze interfejs pozwala uzyskać wyniki po prostu wpisując numer telefonu w polu wyszukiwania i naciskając Enter lub przycisk lupy. Pamiętaj, że jeśli numer jest powiązany z telefonem komórkowym, otrzymasz informacje tylko o kodzie pocztowym i obszarze geograficznym, a w celu uzyskania dalszych informacji będziesz musiał zapłacić abonament premium.

2. AnyWho.com

Ta strona oferuje ci imiona, adresy i mapy ze źródłem numeru telefonu, jednakże za dodatkowe informacje istnieje opłata.

Tak jak wcześniej, tu też nie znajdziesz niczego o numerach zastrzeżonych, ale za to możesz także wyszukiwać numery międzynarodowe, nie tylko z USA .

Zrzut ekranu pola wyszukiwania WhitePages w przeglądarce internetowej Chrome

Fig.4 - Zrzut ekranu pola wyszukiwania AnyWho w przeglądarce internetowej Chrome

3. Truecaller

Jako całkowice darmowa aplikacja, Truecaller może być obsługiwany bezpośrednio z urządzenia z systemem iOS lub Android. Używana przez ponad 250 milionów użytkowników aplikacja zapewnia usługi wyszukiwania wstecznego numerów telefonów na całym świecie, a proces instalacji jest dość prosty. Po zainstalowaniu, Truecaller oferuje świetną funkcję, która identyfikuje nieznane numery telefonów i ostrzega o potencjalnym spamie.

Jest jednak jeden minus. Aby w ogóle korzystać z usług Truecaller, będziesz musiał się zarejestrować, choć jest to całkowicie bezpłatne i możesz to zrobić nawet za pośrednictwem swojego Facebooka, są takżę inne opcje logowania. Ważne jest, aby pamiętać, że rejestrując się, pozwalasz każdemu zidentyfikować swój numer, co może ci się nie spodobać, jeśli chcesz chronić swoją prywatność.

Zrzut ekranu pola wyszukiwania WhitePages w przeglądarce internetowej Chrome

Fig.5 - Zrzut ekranu pola wyszukiwania Truecaller w przeglądarce internetowej Chrome

4. Spy Dialer

Niesamowitą rzeczą w Spy Dialer jest to, że jest to całkowicie darmowa opcja wstecznego wyszukiwania telefonu, która nie ma płatnej wersji. Wystarczy skopiować o wkleić żądany numer, aby w mgnieniu oka uzyskać pełne imię i nazwisko z nim związane. Wyszukiwarka może również wyświetlać informacje adresowe i mapę z ogólną lokalizacją na podstawie trzycyfrowego numeru kierunkowego.

Zrzut ekranu pola wyszukiwania Spy Dialer w przeglądarce internetowej Chrome

Fig.6 - Zrzut ekranu pola wyszukiwania Spy Dialer w przeglądarce internetowej Chrome

Dodatkowo, wsteczne wyszukiwanie numeru telefonu za pomocą Spy Dialer oferuje informacje o tym, jak długo dana osoba posiada daną usługę telefoniczną i pokazuje możliwość skojarzenia numeru z telefonem komórkowym w lub z telefonem stacjonarnym. Chociaż możesz nie uznać tych informacji za przydatne, nigdy nie wiesz, kiedy i z jakiego powodu możesz ich potrzebować .

Istnieje niewielka szansa, że dane niektórych osób w Spy Dialer są nieaktualne, jeśli osoba ta w międzyczasie się przeprowadziła. Firma, która jest właścicielem portalu, twierdzi, że informacje, które posiada, są zbierane z publicznie dostępnych danych i różnych książek adresowych dostarczonych przez użytkowników. Dobra wiadomość jest taka, że możesz usunąć swoje informacje z bazy danych programu Spy Dialer za darmo jeżeli nie chcesz, aby ludzie mieli do nich dostęp.

5. Phone Lookup.com

Chociaż może znaleźć tylko niewielki procent numerów i nie może zidentyfikować numerów zastrzeżonych, Phone Lookup pozwala znaleźć imię dzwoniącego, a także dokładny adres.

Zrzut ekranu pola wyszukiwania Lookup w przeglądarce internetowej Chrome

Fig.7 - Zrzut ekranu pola wyszukiwania Lookup w przeglądarce internetowej Chrome

Jedną z rzeczy, która jest obecna w tym narzędziu, a nie w innych wymienionych, jest system komentarzy. Innymi słowy, pozwala ona zobaczyć, co inni powiedzieli o danym numerze. Jest to użyteczna funkcja, która pomaga w wykrywaniu oszustów lub osób, które już kontaktowały się z innymi osobami z tego samego numeru.

6. Cia-App.com

Jeśli kiedykolwiek otrzymałeś telefon z ukrytego numeru, wiesz, jakie to może być denerwujące. No bo czy istnieje jakikolwiek usprawiedliwenie ukrywania swojego numeru? Tak czy siak, Cia-app położy kres temu procederowi i pomoże ci wykryć prawdziwą tożsamość dzwoniącego.

Zrzut ekranu pola wyszukiwania Cia-App w przeglądarce internetowej Chrome

Fig.8 - Zrzut ekranu pola wyszukiwania Cia-App w przeglądarce internetowej Chrome

Możesz zainstalować tę aplikację na swoim urządzeniu z Androidem lub iPhonie. Pozwala ona zobaczyć numer i prawdziwą tożsamość dzwoniącego przed odebraniem i zablokować ten numer, żeby nie dzwonił do ciebie w przyszłości.

Co jednak najważniejsze, pozwala wprowadzić dowolny numer telefonu i wyśledzić imię i nazwisko, adres i więcej informacji o właścicielu numeru, jeśli są dostępne.

7. Reverse Lookup

W ciągu zaledwie kilku sekund aplikacja Reverse Lookup pokazuje imiona i lokalizacje powiązane z określonym numerem telefonu.

Ta aplikacja działa jak książka telefoniczna, umożliwiając zapisywanie numerów w Kontaktach, konfigurowanie telefonu aby przesyłał odebrane połączenia do poczty głosowej, a nawet wykonywanie z niej połączeń.

Aby jednak uzyskać informacje o dzwoniącym na żywo, musisz wydać 2 USD i zakupić opcję Reverse Lookup PLUS. Możesz skorzystać z bezpłatnej wersji do ręcznego wprowadzania danych, co jest wystarczające w większości przypadków.

Nie, nie zawsze.Niemniej jednak, przy tak wielu metodach i technikach opisanych w tym artykule, szanse na zidentyfikowanie właściciela numeru telefonu, który do ciebie dzwonił, szybko rosną. Jednakże, wyszukiwanie numeru telefonu za pomocą Google nie jest bezbłędne. Przede wszystkim, informacje które znajdziesz za pomocą wyszukiwarki, mogą nie zawsze być dokładne. Co ważniejsze, jeśli numeru telefonu nie ma na liście lub jest to numer tymczasowy, skorzystanie z Google może w ogóle nie dać żadnych odpowiedzi. W końcu wiele osób woli zachować swoją prywatność i udostępniać swój numer tylko osobom, którym najbardziej ufają.

Czy to oznacza, że nie powinieneś stosować wstecznego wyszukiwania przez Google, media społecznościowe, czy inne bezpłatne narzędzia? Absolutnie nie. Jest to bezpieczna, szybka, legalna i bezpłatna metoda, która w większości przypadków zadziała idealnie.

Spis Treści

Najnowsze recenzje

+31653470153

0653470153