Co To Za Numer

who-called-me-with-this-number

Instrukcja krok po kroku Jak dowiedzieÊ siÍ, kto dzwoni≥ do mnie z tego numeru

Telefony komórkowe stały się ważną częścią naszego codziennego życia i prawie wszyscy na całym świecie je posiadają. Ułatwiły komunikację, dzięki nim możemy skontaktować się z ludźmi, którzy mieszkają wiele kilometrów dalej.

Jednakżę, prawie wszyscy w pewnym momencie naszego życia otrzymaliśmy telefon z zablokowanego, nieznanego lub ukrytego dzwoniącego, co spowodowało tylko stres, gdy próbowaliśmy dowiedzieć się, kto do nas dzwoni.

Na całe szczęście, obecnie znalezienie „kto dzwonił” z dowolnego numeru jest bardzo proste.

Jeśli zadzwoniono do ciebie z nieznanego, zablokowanego lub ukrytego numeru, martwienie się jest normalne, zwłaszcza gdy ta osoba dzwoni do ciebie i nie zostawia wiadomości.

Ale kim w ogóle może być taki dzwoniący?

1. Oszust

Oszuści podszywają się pod instytucje rządowe, takie jak urzędy skarbowe, i żądają uiszczenia wygórowanych opłat, a zanim się zorientujesz, twoje pieniądze znikną bez śladu i nie będziesz mógł nic na to poradzić. Oszuści mogą również dzwonić, aby ukraść twoją tożsamość.

2. Byli partnerzy

Związki mogą być skomplikowane, a kiedy się kończą, nie wszyscy dobrze to znoszą. Nękanie telefoniczne ze strony byłych chłopaków i byłych dziewczyn jest zjawiskiem powszechnym, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia. Może to zakłócić twoje życie, a nawet doprowadzić do poważnych problemów, takich jak prześladowanie.

3. Żartownisie

Niektórzy ludzie po prostu chcą sobie zażartować twoim kosztem. Jeśli otrzymasz połączenie z nieznanego numeru, istnieje prawdopodobieństwo, że może to być dowcipniś, który próbuje zirytować cię fałszywymi połączeniami.

Byli Partnerzy Biznesowi

Nie każdy, z kim robisz interesy, jest na tyle dojrzały, aby postępować polubownie i rozumieć, że nie wszystkie transakcje przebiegają zgodnie z planem. Jeśli nadal otrzymujesz połączenia z nieznanych numerów, możesz chcieć przyjrzeć się osobom, z którymi prowadziłeś interesy w przeszłości.

Zrzut Ekranu Nieznany Numer

Fig.1 - Zrzut Ekranu Nieznany Numer

1. Nieznane Połączenia Mogą Negatywnie Wpłynąć Na Związek

Niewiedza kto dzwoni może pogorszyć twoje samopoczucie. Nie będziesz wiedział czy to ex, oszust, członek rodziny którego próbowałeś unikać, czy ktoś inny. Może to sprawić, że poczujesz się nieufny w stosunku do telefonu i będziesz ciągle zastanwiać się, jakie połączenia zignorować.

2. Nękanie To Poważny Problem

Czy to były partner biznesowy, była czy były, nękanie przez telefon to zazwyczaj poważne przestępstwo. Chociaż możesz pomyśleć sobie, że zignorowanie nękania to lepszy wybór, może ono przekształcić się w coś poważniejszego, zwłaszcza w przypadku byłych partnerów romantycznych, gdzie może prowadzić do faktycznego nękania fizycznego lub uszczerbku na reputacji.

3. Kradzież Tożsamości

Oszuści będą dzwonić do ciebie z nieznanych numerów, aby ukraść twoją tożsamość lub pieniądze. Kiedy to się stanie, musisz zgłosić to odpowiednim władzom .

Wsteczne wyszukiwanie telefonu odnosi się do procesu identyfikacji dzwoniącego tylko na podstawie jego numeru telefonu. Większość osób, które używają wstecznego wyszukiwania telefonu, robi to nie tylko w celu zidentyfikowania numeru, ale także w celu wykrycia fałszywych połączeń, zidentyfikowania przypadków nękania telefonicznego lub sprzedawców online, dowiedzenia się więcej o kimś, z kim mają zamiar umówić się na randkę, a także do przejrzenia publicznych danych o danej osobie, aby ustalić, czy można jej zaufać.

W przypadku numerów stacjonarnych możesz łatwo sprawdzić kto dzwonił, po prostu przeglądając książkę telefoniczną, ale w przypadku telefonów komórkowych jest to trochę bardziej skomplikowane, ponieważ należą one do różnych operatorów. Witryny wyszukiwania wstecznego telefonów działają na zasadzie indeksowania różnych baz danych.

Każda witryna internetowa lub aplikacja ma silnik, który przechwytuje numery telefonów udostępnione online, a także dodatkowe informacje, takie jak lokalizacja fizyczna, stanowiska pracy, zdjęcia i adresy e-mail. Istnieją aplikacje, które pobierają informacje z list kontaktów a także z sieci społecznościowych i linków online w celu wyodrębnienia tego rodzaju informacji, i dodają je do baz danych.

Każda witryna internetowa lub aplikacja ma silnik, który przechwytuje numery telefonów udostępnione online, a także dodatkowe informacje, takie jak lokalizacja fizyczna, stanowiska pracy, zdjęcia i adresy e-mail. Istnieją aplikacje, które pobierają informacje z list kontaktów a także z sieci społecznościowych i linków online w celu wyodrębnienia tego rodzaju informacji, i dodają je do baz danych.

W związku z tym, jeśli chcesz użyć odwrotnego wyszukiwania telefonu, skorzystaj z usług dostawców, którzy mają duże bazy danych. W większości przypadków informacje, które uzyskujesz z tych witryn, nie są wiarygodne, ponieważ większości numerów telefonów nie ma w bazach danych, a te, które tam są, nie mają żadnych dodatkowych informacji o właścicielu numeru.

Innym problemem, który możesz napotkać w przypadku witryn i aplikacji do wstecznego wyszukiwania numerów telefonów, jest dostępność przestarzałych informacji. Ponieważ większość ludzi od czasu do czasu zmienia numery telefonów, informacje które znajdziesz w tych bazach danych, przez większość czasu są mylące, ponieważ są one rzadko aktualizowane i często nie zapewniają informacji o aktualnym użytkowniku numeru.

Jak Działa Wsteczne Wyszukiwanie Telefonu

Fig.2 - Jak Działa Wsteczne Wyszukiwanie Telefonu

W przypadku telefonów komórkowych, jak wspomniano wcześniej, próba dowiedzenia się, kto dzwonił z zablokowanego, nieznanego lub żadnego numeru identyfikacyjnego rozmówcy jest trochę trudniejsze, ale nie całkowicie niemożliwe.

Podczas gdy aplikacje i strony do wstecznego wyszukiwania telefonów, takie jak TrueCaller lub Hiya, sprawdzą się przy identyfikacji właścicieli numerów, których nie ma na twojej liście kontaktów, nie są w stanie zidentyfikować dzwoniących z nieznanych, prywatnych, lub ukrytych numerów. Jak więc rozpoznać, kto dzwonił do ciebie w takim przypadku?

Wyszukiwanie Online

Jeśli numer jest widoczny, ale nie masz go na liście kontaktów, szybkie wyszukiwanie w Internecie może wskazać tożsamość dzwoniącego. Ponieważ media społecznościowe są częścią naszego codziennego życia, większość ludzi udostępnia tam dane osobowe, takie jak adres domowy, adresy e-mail, a nawet numery telefonów online.

Szybkie wyszukiwanie numeru telefonu w Google lub w dowolnym serwisie społecznościowym, na którym dana osoba może mieć konto, zwróci tożsamość osoby, jeśli udostępniła te informacje online.

Skontaktuj Się z Operatorem

Jeśli wciąż otrzymujesz połączenia z nieznych, zablokowanych, lub ukrytych numerów, może czas, aby skontaktować się ze swoim operatorem telefonicznym, w zależności od jego regulaminu i lokalnych przepisów.

Jeśli masz dowody na to, że połączenia są uciążliwe, operator będzie monitorował twoje połączenia, a jeśli nadal będą kontynuowane, ostrzeże dzwoniącego lub zlikwiduje numer na stałe. W przypadku, gdy dzwoniący grozi twojemu życiu lub rozmowy powodują w tobie uzasadniony lęk, zaleca się poinformowanie lokalnych organów ścigania, takich jak policja.

Skorzystaj z Usług Strony Trzeciej

Jeśli dana osoba dalej nie przestaje do ciebie dzwonić, możesz skorzystać z usług zewnętrznych firm, które zajmują się śledzeniem i ujawnianiem tożsamości prywatnych, nieznanych, lub ukrytych numerów. Przy takiej usłudze jedyne, co musisz zrobić, to odrzucić połączenie z numeru, a następnie odczekać kilka sekund, aż telefon zadzwoni ponownie, tym razem z tożsamością dzwoniącego.

Jeżeli aktywujesz taką usługę, po odrzuceniu połączenie jest przekierowywane na specjalny numer, który jest w stanie zidentyfikować dzwoniącego. Taka usługa może być dostępna przez specjalną kartę SIM albo płatna.

Być może byłeś poza domem i przegapiłeś połączenie na swoim telefonie stacjonarnym i nie możesz zidentyfikować, kto dzwonił, ponieważ nie wszystkie telefony stacjonarne mogą zidentyfikować dzwoniącego. Nadal możesz dowiedzieć się, „kto do ciebie dzwonił' - oto niektóre z najbardziej skutecznych sposobów na to:

Wybierz 69

W przypadku telefonu stacjonarnego 69 to specjalny kod, nazywany 'ostatnim otrzymanym połączeniem', który umożliwia pobranie numeru ostatniego dzwoniącego. Za wybranie tego numeru trzeba zapłacić. Automatyczny głos ujawni numer, który musisz zapisać, zwykle jest to numer, który dzwonił do ciebie jako ostatni, nie żaden wcześniejszy.

Skorzystaj z książki telefonicznej online

Przeszukaj swoją książkę telefoniczną, aby sprawdzić, czy masz daną osobę w swoich kontaktach. Jeśli nie rozpoznajesz numeru, skorzystaj z witryn takich jak WhitePages.com lub AnyWho.com, aby przeprowadzić wsteczne wyszukiwanie numeru telefonu i zidentyfikować osobę, która do ciebie dzwoniła, jeśli tylko jest na liście.

Skorzystaj z Wyszukiwarki Internetowej

Jeśli wsteczne wyszukiwanie telefonu nie zadziała, skorzystaj z wyszukiwarki, na przykład Google, aby sprawdzić, czy dana osoba użyła numeru online, lub czy może należy on do firmy. Jeśli należy do oszusta, często znajdziesz dyskusję innych osób na temat numeru.

Możesz przeprowadzić wsteczne wyszukiwanea telefonu na komputerze, korzystając z witryn takich jak phonelookup.compo zidentyfikowaniu numeru, którego używał dzwoniący. Wprowadź numer do witryny internetowej i zobacz, jakie dodatkowe informacje o dzwoniącym zobaczysz, na przykład imię i nazwisko, adres domowy, czy adres e-mail.

Z takimi witrynami jest jednak jeden problem - informacje na nich dostępne są ograniczone, ponieważ zwykle opierają się na numerze kierunkowym i zazwyczaj podają tylko przybliżoną lokalizację dzwoniącego, a wsteczne wyszukiwanie zapewniające więcej informacji może być płatne.

Zrzut ekranu PhoneLookup.com

Fig.3 - Zrzut ekranu PhoneLookup.com

Po zidentyfikowaniu dzwoniącego, jeżeli w ogóle nie chcesz, aby ponownie się z tobą kontaktował, możesz go zablokować. Niektóre telefony mają wbudowaną funkcję blokowania połączeń, w zależności od systemu operacyjnego i wersji.

Jeśli twoje urządzenie nie ma tej funkcji, może być konieczne pobranie aplikacji zewnętrznej firmy (większość jest bezpłatna) i zablokowanie numeru za pomocą aplikacji. W niektórych przypadkach, uruchomienie takiej aplikacji zajmuje kilka sekund, w ciągu których twój telefon może dzwonić, zanim aplikacja zablokuje połączenie od niechcianego numeru. Powinieneś o tym pamiętać.

Nic bardziej nie irytuje, niżciągłe odbieranie wielu połączeń z zablokowanego, nieznanego lub ukrytego numeru. Pierwszym, naturalnym instyktem w takim przypadku jest ignorowanie rozmówcy, ale czasem może on uprzykrzyć ci życie. Na wypadek takiej sytuacji, powinienieś wiedzieć jak korzystać z różnych technik identyfikacji dzwoniącego i jak zablokować mu możliwość ponownego kontaktu z tobą raz na zawsze.

Spis Treści

Najnowsze recenzje

+31653470153

0653470153